Top placements on SBC lists 2019

partial results for the year coming soon

Tack till alla som gjorde det möjligt - Thank's you all who made it possible

2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

 

 

DBCK
19-11-30
Herlufmagle

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"
Exc 2 CK Ökl - 4:a bästa tik R-Cert

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 3 CK Ökl

SKK
19-11-03
Växjö

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"
Exc 3 CK Ökl

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc Ökl

SKK
19-09-07
Öland

Beastly's MR JJ "Shawn"
Exc 2 Jkl - Junior clas
s

Maggan & Leif Toftevall

Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
2:a Bästa tik CERT - 2nd Best bitch CC CHAMPION

Elisabeth Lind
& Dennis Fridström

SKK
19-08-17
Norrköping
Elisabeth Lind & Dennis Fridström
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
4:a Bästa tik CERT - 4th Best bitch CC
SKK
19-08-10
Ronneby

Maggan & Leif Toftevall
Beastly's MR JJ "Shawn"

Exc 1 CK Jkl - BIM CERT

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 1 CK Ökl - 2:a Bästa Tik CERT

Eva Karlsson
Beastly's Virginia Ash "Sigrid"
VG 2 Ökl

SKK
19-07-13
Tvååker

Maggan & Leif Toftevall
Beastly's MR JJ "Shawn"

VG 4 Jkl

Pontus & Ulrica Malmberg
Beastly's Pickleback "Bea"

Exc 4 Jkl

Elisabeth Lind
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
Exc Ökl

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"
VG Ökl

Familjen Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

VG Ökl

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc Ökl

SKK
19-07-12
Tvååker

Pontus & Ulrica Malmberg
Beastly's Pickleback "Bea"

Exc 2 CK Jkl

Elisabeth Lind
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
Exc Ökl

Kennel Beastly's
Beastly's Kiltlifter "Stina"
Exc Ökl

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 2 CK Ökl - 4:a bästa tik R-CERT

DKK
19-06-08
Nyköbing

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 1 CK Ökl - BIR CERT

SKK
19-05-19
Hässleholm

Kennel Beastly's
Beastly's Rusty Nail "Gunnel"

VG Jkl

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 3 CK Ökl

Eva Karlsson
Beastly's Virginia Ash "Sigrid"
Exc 1 CK Ökl - 2:a Bästa Tik CERT

INOFF
19-05-01
Tjolöholm

Maggan & Leif Toftevall
Beastly's MR JJ "Shawn"

BIR och BIG-4 valp

INOFF
19-04-28
Åhus

Maggan & Leif Toftevall
Beastly's MR JJ "Shawn"

BIR och BIG-1 valp

Kennel Beastly's
Beastly's Rusty Nail "Gunnel"

BIM-valp

Kennel Beastly's
Beastly's Wollie Rambler "SvenErik"

BIR och BIG-2

SKK INT
19-04-27
Västerås

Elisabeth Lind
Beastly's Golden Dream "Maja"
3:a 6-9 mån

Elisabeth Lind
Beastly's Raspberry Fizz "Milla"
2:a Bästa tik CERT - 2nd Best bitch CC

INOFF
19-04-17
Varberg

Maggan & Leif Toftevall
Beastly's MR JJ "Shawn"

BIR och BIG-1 valp

DBCK
19-03-31
Special

Kennel Beastly's
Beastly's Wollie Rambler "SvenErik"

Exc 1 Ukl

Kennel Beastly's
Beastly's Raging Fortune "Inez"

Exc 1 CK Ökl - 2:a Bästa tik CERT

Familjen Wahlgren
Beastly's Burning Love "Asta"

Exc 2 CK Ökl - 3:a Bästa tik R-CERT

SKK Int
19-03-31
Malmö

Pontus & Ulrica Malmberg
Beastly's Pickleback "Bea"

BIR-valp
utplockad i finalen men ej placerad

Eva Karlsson
Beastly's Virginia Ash "Sigrid"
VG Ökl

INOFF
19-03-16
Laholm

Maggan & Leif Toftevall
Beastly's MR JJ "Shawn"

BIR och BIG-3 valp

NSKK
19-02-23
Valpshow
Hässleholm

Kennel Beastly's
Beastly's Rusty Nail "Gunnel"

1:a HP 6-9 mån - 2:a Bästa tikvalp

Pontus & Ulrica Malmberg
Beastly's Pickleback "Bea"

3:a HP 6-9 mån

Maria Carlsten
Beastly's Dramble "Luna"

4:a HP 6-9 mån

BÄSTA SYSKONGRUPP MED HP
Vi stannade inte till finalerna!!

 

BIR Ch Highflying Cheyenne Morgan och Lennart Charlotte och Yippie